Breaking News
Home » PC Mobil Yazılım » Bilgisayardan PUBG Mobile Nasıl Oynanır?

Bilgisayardan PUBG Mobile Nasıl Oynanır?

Her versiyonu ile dünyanın en çok oynana “Battleground” oyunlarından PUBG’ nin özellikle “mobile” versiyonu ücretsiz olmasıyla daha fazla tercih ediliyor. Steam’de PC için geliştirilen PUBG versiyonu ücretli olduğundan bilgisayarda PUBG deneyimi yaşamak isteyenler için PUBG Mobile sürümünü bilgisayarda oynamayı sağlayacak bir alternatif bulunuyor.

Üstelik diğer oyunlardan farklı olarak PUBG Mobile için bilgisayarda oynamayı sağlayan kaynak resmi olarak sunulmuştur. PUBG Mobile sürümünü bilgisayarda oynayarak, herhangi bir yasadışı eylemde bulunulmuş olmuyor. Tencent Games Buddy tarafından yasal olarak piyasaya sürülmüş “GameLoop” isimli emülatör programıyla bilgisayarda PUBG’ nin Mobile versiyonunu oynamak mümkün. Temel olarak emülatör, Android işletim sistemine özel geliştirilen programları bilgisayarda açmanızı sağlar. Yani bir tür sanal Android işletim sistemidir.

Bilgisayarda PUBG Mobile Nasıl Kurulur?

Bilgisayarda PUBG Mobile oynamak için Tencent Games Buddy tarafından geliştirilen “GameLoop” emülatörü bilgisayara indirmek gerekiyor.

GameLoop emülatörünü bilgisayara indirebilmek için Tencent Games Buddy’in resmi internet sitesindeki indirme linkini kullanabilirsiniz. GameLoop indirme için “gamloop.fun” web adresini ziyaret edebilirsiniz. İnternet sayfasında bulunan “İndir” seçeneği ile GameLoop emülatörü bilgisayara indirerek, kolayca kurulumunu yapabilirsiniz.

Türkçe dil desteği bulunduğundan kurulum ve kullanımı çok kolay. Emülatör kurulumunu tamamladıktan sonra sağ kısımda bulunan “Games/Oyunlar” bölümünde PUBG Mobile İndirme seçeneğine tıklayarak, emülatörde oyunun kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. PUBG Mobile Emülatör kurulumunu tamamladıktan sonra ister yeni hesapla ister de mevcut mobil hesabınız ile oyuna giriş yaparak, PUBG Mobile keyfini klavye ve Mouse keyfiyle daha etkileyici şekilde deneyim edebilirsiniz.

PUBG Mobile Emülatör Ayarları

Piyasada bulunan diğer emülatörlere göre çok daha düşük kaynak tüketimi ve oyun odaklı fonksiyonları ile PUBG Mobile gibi mobil oyunları bilgisayarda oynamak isteyenler için ideal bir seçenek bulunuyor. Özellikle bilgisayar donanımına göre detaylı ayarlamalar yaparak, oyunda donma/takılma ya da benzeri niteliklerde sorunlar yaşamadan rahat bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. yapabileceğiniz PUBG Mobile emülatör ayarları arasında;

Ekran görüntü kalitesi(720p/1080p),

Klavye tuş atama,

Mouse DPI seviyesi,

CPU kaynak kullanım gücü,

Şeklinde ayar seçenekleri yer alır. Bu ayarlamalar ile bilgisayarınızda en iyi performansı sunacak şekilde PUBG Mobile oynayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir